• Általános elvárás, hogy kizárólag egészségesen, tünetmentesen küldheti be a szülő a gyermekét az intézménybe.
  • A maszk a tanítási órákon nem kötelező, ám a szünetekben és a közösségi terek használata során kötelező a viselése. Reggel a gyerekeket csak maszkban engedjük be az iskolába.
  • október 01-től a reggeli beléptetésnél mindenkinek testhőmérsékletet mérünk.
  • A járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló 431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet értelmében a köznevelési intézményekben 2020. október 1-jétől kötelező a foglalkoztatottak és a gyermekek, tanulók testhőmérsékletének mérése érkezéskor. A döntés értelmében foglalkoztatott, illetve nagykorú tanuló csak akkor mehet az intézménybe, ha az érkezéskor mért testhőmérséklete nem haladja meg az országos tisztifőorvos által meghatározott mértéket (37,8 °C). Kiskorú tanuló, illetve gyermek esetén, ha testhőmérséklete az ismételt mérés alapján is eléri vagy meghaladja ezt a mértéket, a többi gyermektől, illetve tanulótól el kell különíteni és erről a szülőt vagy a törvényes képviselőt haladéktalanul tájékoztatni kell.
  • Az iskola azt kéri, a gyerekek a reggeli és délutáni ügyeleten csak a legszükségesebb időt töltsék.
  • Az iskola a szülőkkel való kapcsolattartásban az elektronikus és telefonon történő megoldásokat részesíti előnyben.
  • A reggeli beléptetésnél a kézfertőtlenítés mindenki számára kötelező.
  • Szülők az iskola épületébe csak az igazgató előzetes engedélyével léphetnek be a megfelelő óvintézkedések betartásával.
  • Az alsósok szülei reggel a gyerekeket az udvaron adják át a tanítóknak, délután pedig ott veszik át őket. A felsős tanulószobások viszont önállóan hagyhatják el az épületet.
  • Ha valaki a szokottól eltérő időben vinné el adott napon a gyermekét, azt előre jeleznie kell a tanítónak.
  • Az intézménybe külsős látogató csak maszkban mehet be, mégpedig szabályosan használt maszkban, vagyis nem az állon, az orr alatt – meg egyéb helyeken – viselve azt.
  • Az intézménybe lépő tanulók és felnőttek testhőmérsékletét alkalomszerűen ellenőrizzük.
  • Aki az iskolában lázas lesz, vagy egyéb tüneteket mutat, azt elkülönítik, a szülőt értesítik, addig a gyermeket felügyelik.
  • Szünetekben az udvarra ki lehet menni, a tanárok emelt létszámmal felügyelnek. Az udvar első felét kizárólag a felsősök, míg a játszótér felőli hátsó felét kizárólag az alsósok használhatják. A maszkot az udvaron is viselni kell.
  • A tanulóknak azt javasoljuk, hogy rossz idő esetén a szünetekben maradjanak a szellőztetett tantermekben – kivéve nyilván, ha mosdóra kell menniük.
  • A testnevelés órákat levegőzéssel, sétával, udvaron és a pályán bonyolítjuk le, heti minimum egy óra lehetséges a tornateremben. Az alsós tanulók a tantermeikben öltöznek át, a felsősök veszik csak igénybe az öltözőket. Így a zsúfoltság elkerülhető.
  • Az ebédeltetést az étkezőben elnyújtott időintervallumban bonyolítjuk le, hogy ne legyenek egyszerre sokan ott. Az ebédlőben az önkormányzat biztosít szappant, papírtörlőt és kézfertőtlenítőt. Ezek használata mindenki számára kötelező.
  • Ha az idő megengedi, az intézmény ablakait nyitva tartjuk a szellőztetés miatt. Ez azért fontos, mert a szülőknek olyan ruhát kell adniuk a gyerekekre, hogy ezt elviseljék.
  • A kézfertőtlenítésre lehetőséget biztosítunk, a bejáratnál a portás adagolja a belépők kezére a fertőtlenítőszert.
  • A mosdókban vírusölő hatású fertőtlenítő szappant és papírtörlőt helyeztünk ki. Napi szinten hangsúlyozzuk ezek használatának fontosságát.
  • A takarítás folyamatos. Minden szünetben megtörténik a kilincsek és a tornaterem öltözőinek fertőtlenítése. A tanulói padokat két óránként fertőtlenítjük. Becsengetések után kerül sor a mosdók, bejárati ajtók, korlátok fertőtlenítésére és a folyosók fertőtlenítő hatású tisztítószerrel történő felmosására.

Az intézkedések mindannyiunk védelmét szolgálják, ezért kérjük ezekkel kapcsolatban mindenki megértését és türelmét.

Intézményvezetés

Ónod, 2020. 10. 02.